Enstruman Dersleri

Müzik Seslerin Mimarisidir

Armonisi

Her insan dünyaya geldiği andan itibaren müzik ile temasta olup, müzik sedaları altında büyüyerek olgunluk alemine ayak uydurur.
Müzik - gerçek alemi sesler aracılığıyla yansıtan sanat türüdür. Diğer sanat türleri ile birlikte müzik de büyük sanatsal ifade gücüne sahip olup ,insanın manevi alemini - onun sevincini ve üzüntüsünü, arzu ve düşüncelerini, yaşam uğruna mücadelesini sanatsal imgelerle temsil eder. İnsanın maneviyatına olumlu etkiler gösteren ifade araçlarından en önemlisi de işte müziktir. Antik dönemin filozofları müziğin sanatsal etkiler gücünü yüksek bulmuşlardır.Aristoteles gençlere enstrüman çalmayı, okumayı öğretmekle onların manevi olgunluğa ulaşmasında, toplumun asil, saf üyelerine çevrilmesinde müzik terbiyesinin önemini vurgulamak etmiştir.
Müzik eğitimi - estetik terbiyenin en temel unsurlarından biri olup, insanda estetik zevkinin oluşmasında önem arz ediyor. Müzik dinlemek, onu içten içe hissetmek, duymak, müzik hakkında kendi fikirlerini söyleme becerisini çocuklara henüz erken yaşlarda aşılamak müzik terbiyesinin önemli şartlarından biridir. Müzik eğitimi için öğrencilerde estetik ve zevk giydirilmeli ki, onlar duydukları mevcut popüler müzik akımında insanı duygu olarak zenginleştiren sanatsal kaliteli sanat örneklerini doğru tercih bilsinler.
Müzik-sesler dünyasıdır, daha çok sırları içeren esrarengiz bir alemdir. İlginçtir ki, insanlar müzik hakkında ne kadar çok öğrenirlerse, ne kadar çok bilseler de müzik alemi hakkında bilmedikleri çok şey çıkıyor. İnsanlar seslerin sonsuzluğunda kendi içlerinden doğan sorulara sürekli cevap arıyorlar ...


Yeni yorum ekle

Onay Kodu
.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Enstruman Eğitimi

Bize her konuda yazabilirsiniz. Editörlerimiz mesajlarınıza 24 saat saat içerisinde yanıt vereceklerdir. Bize yazmak için Buraya tıklayınız.

Sizlerin görüşleri bizim için önemlidir. Sitemizde en çok hangi enstrümana ait derslerin olmasını istersiniz ? Ankete Katıl