Enstrumanlar

Bağlama

Amatör Yazarlarımızdan Müzik Hakkında Yazılar !!

Bağlamanın atası Dede Korkut hikayelerinde adı çok sık geçen kopuzdu. Kopuz Anadolu’ ya gezginci ozanlar tarafından getirildi ,onlarda Orta Asya’daki Türk boylarından öğrenmişler.


Müzik Benim İçin Bir Terapi Gibi

Amatör Yazarlarımızdan Müzik Hakkında Yazılar !!

Müzik benim için bir terapi gibi. Müzikteki notalar ve oradaki şarkı sözleri benim bütün sıkıntılarımı alıp götürüyor. Ayrıca ben müziğin büyülü bir yanı olduğuna inanıyorum. Çünkü müzik dinlerken o sözlerde kendimi buluyor gibiyim.


Müzik ve İnsan

Amatör Yazarlarımızdan Müzik Yazıları !!!

Müzik bizim karşımıza çıktığı andan itibaren bizim ruhumuzda oluşan yegane kuvvettir.


Keman Enstrümanı

Amatör Yazarlarımızdan Müzik Yazıları !!!

Keman bir yay aracılığı ile çalınan telli bir müzik aletidir. Tanınmış bir orkestra çalgısıdır. Kemanın yanında diğer üyeleri de vardır.


Ney Enstrümanı Hakkında !!

Merhaba benim adım Ney.Ben ''Klasik Türk Mukisi'nin ve Tasavvuf Musikisi'nin en önemli üfelemeli çalgılarındanım. Beni dinleyen çoğu kişi bir huşu içinde dinleyerek adeta başka bir dünyaya göç eder gibi alırım götürürüm beni dinleyenleri. Ben çoğu zaman ilahilerde ve tasavvuf müziklerinde sakin müziklerde tercih edilirim. Beni üflemek zordur bende bilirim ama beni üflemek için bir sürü kitap yazılmış.


Kanun Nasıl Bir Enstrümandır

-- Amatör Yazarlarımızdan Yazılar --

Kanun nasıl bir enstrumandır. Dünya ve Türk müziğinde kanunun yeri nedir? Soruların cevabı araştırma yazımızda.


Melodika ve Çeşitleri

Piyanon , darbe organı, anahtar harmonik veya melodiorn olarak da bilinen melodika , pompa organına ve armoniksine benzeyen serbest- sazlı bir araçtır. Üzerinde bir müzik klavyesi bulunur ve cihazın yanındaki bir deliğe uyan bir ağızlık vasıtasıyla hava üfleyerek çalınır. Bir tuşa basmak, havanın bir kamışın içinden akmasına izin veren bir delik açar. Klavye genellikle iki veya üç oktav uzunluğundadır. Melodikalar küçük, hafif ve taşınabilir enstrumanlardır.


Sayfalar

RSS - Enstrumanlar beslemesine abone olun.

Enstruman Eğitimi

Bize her konuda yazabilirsiniz. Editörlerimiz mesajlarınıza 24 saat saat içerisinde yanıt vereceklerdir. Bize yazmak için Buraya tıklayınız.

Sizlerin görüşleri bizim için önemlidir. Sitemizde en çok hangi enstrümana ait derslerin olmasını istersiniz ? Ankete Katıl