Müziğin Adranaline Etkisi

Merhaba arkadaşlar bu gün size müziğin adrenaline etkisini kendi sözlerim ve cümlelerimle anlatıcam spor salonlarına gidenler bilir genelde insanların kulaklarında kulaklık olur bunun sebebini gürültüden uzaklaşmak için olduğnu düşünmüş olabilirsiniz fakat asıl sebebi bu değil bunun asıl sebebi insanların adrenalin hormonunu harekete geçirme cabasıdır eminim aklınızda şimdi iki soru var adrenalin nedir ve müzikle ne alakası var adrenalini siz bir güc iksiri gibi düşünün en tehlikeli anınızda size yardımcı olur adaranalin dikkati gücü ve dayanıklılığı arttırır misal hic yüksek bi yerden düştünüzmü ve düşerken yere baktınızmı bir anlık zaman yavaşlar gibi olur ve o anı cok iyi hatırlarsınız bu adrenalin sayesinde olur başka bir örnek veriyim herkezin başına gelmiştir sokakda yürürken bi köpek size doğru havlamıştır o anda bu hormon tehlikeye gireceğnizi anlar ve salgılanmaya başlar ve buda gücünüzü arttırır kaçmanıza yardımcı olur işte vücut geliştiricileri şarkıların bu hormonu salgıladığnı fark etmiş.

Bu hormon arttığı zaman cok fazla odaklanıcağnız için acı hissine fazla mağruz kalmazsınız bunu genelde metrobüste ve otobüslerde de kullanırlar şarkıya odaklanırlar ve  1 saatlik yol 5 dk gelmiş gibi olur bu harika bişey fakat durağı kaçırırsanız yürümek zorunda kalabilirisiniz dikkatli olun. Ayrıca bu adrenalin hormonu güc kazandıracağı için maksimum verim elde edebilirler tabi dikkatli olmakda fayda var herşeyin azı yarar çoğu zarar demiş büyüklerimiz.

Müzik birçok alanda size imkan sağlar bu özellikleriyle hayatın sitresini atmanıza yardımcı olur zihni dinlendirir ve berraklaştırır müzik önemli bir ilactır kimi zaman ve bu ilaç ayrıca bir mikrop gibi kullanılabilir bazı şarkı sözleri ve melodileri fayda sağladığı gibi zararda verir sizin olmayan düşünceleri size empoze eder bu durum tabi nadirdir spor için birebir olan müzik spor ve bazı unutmak istediğmiz şeyleri kafamızdan silmek için kullanılırsa kimse zarar görmez ama dediğim gibi herşeyin azı yarar çoğu zarardır.

Müzik sadece bunlarla sınırlı değil müziği çoğu alanda kullanırsınız mesela ezber olayı hepimize sıkıcı gelir çünkü uzun sürer peki size ben desem ki bu ezber olayını 3 saat yerine 15 dakikada bitirebilirsiniz herhalde gülersiniz fakat müzikle öğrenmek daha akılda kalıcı olacağı için sürekli unutup başa sarmazsınız nasıl ki bir şarkının nakaratını hemen ezberliyorsanız  bunu diğer ezber işleri içinde kullanabilirsiniz. Sadece ezber değil ayrıca insanları etkilemek içinde kullanabilirsiniz düşünsenize ünüversitedesiniz çimlere oturdunuz ve bir gitarınız var biri de ateş yaktı insanlar sizden gitar çalmanızı isteyebilir ve eğer hem sesiniz hemde çalışınız iyiyse ortamdaki herkezin sizden etkileniceğine eminim hem arkadaş edinir hem sosyalleşir hemde biraz olsun vakit geçirisiniz .

Müzik kariyerinizi yükseltebileceğniz bir fırsat kapısıdır ayrıca müzik konsunda iyiyseniz büyük paralar ve hayranlar kazanabilirsiniz bu yeteneği kullanmak size kalan bişey bu yeteneğe sahipseniz o zaman bence kullanın çünkü geleceğinizi şekillendirecek olan hayalleriniz ve umutlarınızdır. Zaten sesinizden dolayı insanlar size iltifat ediyosalar o zaman kafanızda yavaş yavaş müzikle ilgili kariyer yapma planı oluşur bu plan zamanla kendini umuda bırakır ve bir gün bu umudunuz gerçek olur o zaman hayattaki zor yükleriniz sırtınızdan düşer ve kendinizi iyi hissedersiniz bu his bir anlık değil ömür boyu sürer 

 

 

Yazan  : Yiğit

07 / Oca / 2018

Leave a comment

Onay Kodu
.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Enstruman Eğitimi

Bize her konuda yazabilirsiniz. Editörlerimiz mesajlarınıza 24 saat saat içerisinde yanıt vereceklerdir. Bize yazmak için Buraya tıklayınız.